KURUMSAL

HAKKIMIZDA 

SAMED A.Ş 2003 yılında Türkiye pazarına kaliteli ve ekonomik radyografi ekipmanları sağlamak amacı ile Samsun TÜRKİYE de kuruldu. 2006 yılına kadar çeşitli yurt dışı firmalarıyla bayilik ve distribütörlük anlaşmaları yaptı.Bu süre içinde ar-ge çalışmalarını da yürüterek üretim hazırlıklarını yapmıştır. 2006 yılında ISO 9001:2000 ve ISO 13485:2003 kalite yönetim sertifikalarını alarak TURAY markalı Radyoloji cihazlarını CE işaretli olarak Türkiye ve dünya piyasasına sunmuştur. Her geçen gün kalite ve ürün yelpazesini arttırarak lider marka olma yolunda ilerlemektedir.

Kurulum : 
Samed A.Ş. üç firmanın iş birliği ile 2003 yılında Samsunda; Medi-Kim Tibbi ve Estetik Cihazlar Ticaret ve Egitim, Istanbul Türkiye Ücler Egitim Hizmetleri, Samsun Turkey Birmed Tibbi Cihazlar,Samsun Turkey Tarafından Türkiye pazarına kaliteli ve ekonomik radyografi ekipmanları sağlamak amacı ile kuruldu

Firma Yapısı : Firma genel merkezi Samsun da sanayi bölgesinde olup ofis, çalışma sahası, ARGE departmanı ve bir deposu ile faaliyetlerine devam etmektedir. Samed, Samsunda bulunması itibariyle tüm ülkeye kolayca ulaşabilecek ve hizmet verebilecek ayrıcalıklı bir konumdadır. Bu sayede en uzaktaki müşteriye rakiplerinden çok daha kolay ulaşıp, bayileri sayesinde halihazırda yurdun her köşesine yayılmış olan ürünlerine teknik servis hizmeti sağlamaktadır.

Vizyonumuz : Radyoloji alanında yenilikçiliğin lider markası olmak

Pazara sunulan İlk Ürün : Kurulum amacı çerçevesinde Koreli röntgen jeneratörü ile anlaşma imzaladı.POSKOM, sağladığı yüksek kaliteli röngen jeneratörü ve makul fiyatları ile kısa sürede Türkiye marketinin aranan markalarından biri oldu.İkinci adım olarak Samed, Avrupa'nın en büyük bağımsız röntgen tübü üreticisi IAE firmasının Türkiye distribütörü oldu.Bu sayede pazar, röntgen sistemleri için kullanılabilecek daha iyi seçeneklere kavuştu tubes for their systems.Çin'in en büyük otomatik banyo cihazı üreticisi Huqiu Imaging Technologies şirketinin de ürünleri ile birlikte, Samed pazara bu alanda da yeni ve hesaplı bir seçene kazandırmış oldu.

Turay markası İle İlk Radyografi Sistemi : 2005'de Samed Çin'in en büyük radyografik ekipman üretici firması Wandong ile OEM anlaşması yaptı. Bu anlaşma ile Wandong röntgen jeneratörü, radyografi masası, vertikal buki, tüp statifi gibi radyografi ekipmanları sağladı.Anlaşmadan sonra Samed, değişik performan karakteristikleri sağlayan geniş opsiyon seçenekli esnek radyogrfi sistemlerini 'TURAY' markası ile üretmeye başladı.

Sertifika : 2006'da Samed In 2006 Samed, ISO9001:2000 ve ISO13485:2003 kalite yönetim sistemleri için sertifika başvurusu yaptı. Başvurusu kabul edilen Samed, tüm TURAY markalı ürünlerini CE işaretini taşıyabilecek hale getirdi ve devam eden denetimlerle birlikte 2006'dan beri Samed Türkiye pazarına CE işaretli ürünler sağlamaktadır.

Türkçe Kullanıcı Arayüzü İle İlk Jeneratör : 2007 de Samed, pazara yeni bir röntgen jeneratörü getirdi; Innomed. Innomed, Avrupa'daki başlıca rmntgen jeneratrü üreticilerinden biri olarak, yüksek teknolojiye sahip 100kHx röntgen jeneratörü TOP-X 100 NR ürününü Samed distribütörlüğünde türkiye pazarına ulaştırdı. Bu jeneratör türkçe kullanıcı arayüzüne sahip ilk jeneratör olma özelliğine de sahiptir.

Dijital Radyografi : 2008 yılı röntgen alanında dijital sistemlerin Türkiye pazarına girşi ile birlikte müşterilerimiz bizden dijital sistemler talep etmeye başladı, Bu ihtiyacı gidermek için Samed tüm kaynaklarını dijital flat panel sistemleri ile ilgili ARGE çalışmalarına kaydırdı. Turay radyografi sistemlerii dijital sistemlere upgrade etmek için çalışmalar yapan Samed çok yakında tam dijital DR röntgen sistemlerini pazara sunacaktır.

Ödüller : Samed A.Ş. ilk ödülünü ticaret alanında her yıl, Türkiye'nin saygın “Economist” dergisi tarafından düzenlenen “Anadolu Markaları Yarışıyor” yarışmasında birinci olarak almıştır. Yarışma konsepti "Pazarda marka olabilmenin önemi" şeklinde kabul edilmiştir.